2

Byłem w kinie na “Babcia Gandzia”

Opublikowane 11 grudnia. 2013 w Kino przez Ciacho
babcia

W poniedziałek byłem na pokazie filmu francuskiej komedii “Paulette”, którą nie wiedzieć czemu polski dystrybutor nazwał “Babcia Gandzia”. Przyznaje, że kiedy oglądałem zapowiedź myślałem “kolejny nudny film, gdzie najlepsze sceny wykorzystano w trailerze”, więc bardzo sceptycznie podchodziłem do tej pozycji.


Paulette mieszka na przedmieściach Paryża, gdzie próbuje przeżyć za głodową emeryturę. Nie jest typową babcia, pełno w niej nienawiści do imigrantów, ale również niechęci do własnej córki która “śmiała związać się z tym ‘asfaltem’”, a wnuk z tego związku to powód do wstydu. Wizyta komornika który zabrał jej wszystko z mieszkania, zmusiła ją do znalezienia nowego źródła utrzymania.

W trakcie jednego z policyjnych nalotów w okolicy, w ręce Paulette wpada kilogram haszyszu. Wiedząc od zięcia policjanta jaki opłacalny jest to interes, postanowiła dołączyć się do narkotykowego biznesu. Dzięki doświadczeniu w prowadzeniu biznesu, nowatorskiemu podejściu do tematu szybko znalazła liczny rynek zbytu, a miejscowi detaliczni handlarze postanowili się do niej dołączyć.

Film opowiada również o przemianie jaka zaszła w Paulette, jej stosunek do wcześniej ignorowanego zięcia i wnuka uległ widocznemu ociepleniu, a wcześniej ignorowany sąsiad-amant okazuje się jednak przyjemny w obyciu.

Uważam, że Babcia Gandzia spodoba się nastolatkom, ale również seniorom którzy w tej satyrze odnajdą część swojej rzeczywistości. Biedne osiedle, emerytura starczająca do drugiego, potrzebę radzenia sobie w potrzebie – takie same problemy spotykają naszych emerytów jak i w większości krajów europejskich. Wyszedłem z kina bardzo zadowolony, z humorem poprawionym na najbliższe dni także polecam film każdemu kto chce spędzić w kinie 75 minut na ciągłym rechotaniu się.

REKLAMA

Komentarzy: 2 na razie.

  1. No film zapowiada się nieźle :)
    bartosz.rompala napisał ostatnio u siebie Kto udziela pożyczki pozabankowe dla zadłużonych?

  2. Ultra Hot pisze:

    Jedyny francuski film,który mi się podobał.Co więcej-ubawiłam się nawet. Ciekawy pomysł jak to babcie mogą sobie dorabiać do emeryturki ;) I te zabawne teksty…… :)
    Ultra Hot napisał ostatnio u siebie Faceci lepiej prowadzą samochody, a kobiety lepiej grają na automatach

Zostaw komentarz

Powiadom mnie o odpowiedziach
CommentLuv badge

Pamiętaj: Na mojej stronie działa system cachowania oraz filtr antyspamowy. Twój komentarz może się pojawić na stronie z pewnym opóźnieniem - cierpliwości.
Pod postami dyskutujemy tylko o ich stronie merytorycznej. Jeśli zauważycie jakiś błąd na stronie, zgłoś ten fakt za pomocą formularza. Avatary pochodzą z serwisu Gravatar.