4

Byłem w kinie na “Babcia Gandzia”

Opublikowane 11 grudnia. 2013 w Kino przez Ciacho
babcia

W poniedziałek byłem na pokazie filmu francuskiej komedii “Paulette”, którą nie wiedzieć czemu polski dystrybutor nazwał “Babcia Gandzia”. Przyznaje, że kiedy oglądałem zapowiedź myślałem “kolejny nudny film, gdzie najlepsze sceny wykorzystano w trailerze”, więc bardzo sceptycznie podchodziłem do tej pozycji.


Paulette mieszka na przedmieściach Paryża, gdzie próbuje przeżyć za głodową emeryturę. Nie jest typową babcia, pełno w niej nienawiści do imigrantów, ale również niechęci do własnej córki która “śmiała związać się z tym ‘asfaltem’”, a wnuk z tego związku to powód do wstydu. Wizyta komornika który zabrał jej wszystko z mieszkania, zmusiła ją do znalezienia nowego źródła utrzymania.

W trakcie jednego z policyjnych nalotów w okolicy, w ręce Paulette wpada kilogram haszyszu. Wiedząc od zięcia policjanta jaki opłacalny jest to interes, postanowiła dołączyć się do narkotykowego biznesu. Dzięki doświadczeniu w prowadzeniu biznesu, nowatorskiemu podejściu do tematu szybko znalazła liczny rynek zbytu, a miejscowi detaliczni handlarze postanowili się do niej dołączyć.

Film opowiada również o przemianie jaka zaszła w Paulette, jej stosunek do wcześniej ignorowanego zięcia i wnuka uległ widocznemu ociepleniu, a wcześniej ignorowany sąsiad-amant okazuje się jednak przyjemny w obyciu.

Uważam, że Babcia Gandzia spodoba się nastolatkom, ale również seniorom którzy w tej satyrze odnajdą część swojej rzeczywistości. Biedne osiedle, emerytura starczająca do drugiego, potrzebę radzenia sobie w potrzebie – takie same problemy spotykają naszych emerytów jak i w większości krajów europejskich. Wyszedłem z kina bardzo zadowolony, z humorem poprawionym na najbliższe dni także polecam film każdemu kto chce spędzić w kinie 75 minut na ciągłym rechotaniu się.

REKLAMA

Komentarzy: 4 na razie.

 1. Cóż, jeśli o mnie chodzi to film nie przypadł mi do gustu (ale to nic dziwnego, ciężko mnie czymś zaskoczyć). Generalnie zastanawiam się dlaczego tak dawno już nie pisałeś nic na blogu? Brak czasu? Szkrabnij coś czasem ;)

 2. ' ); ?>
  Biskup pisze:

  Główne założenie jest odrobinę podobne do “Braking Bad” i bardzo podobne do innego serialu – “Weeds”. Mimo wszystko prawdopodobnie obejrzę ten film, bo po pierwsze jedną koncepcję można rozwinąć na wiele różnych sposobów, a po drugie Francuzi kręcą filmy zupełnie inaczej niż Amerykanie.
  Biskup napisał ostatnio u siebie Produkty standupopodobne

 3. ' ); ?>
  bartosz.rompala pisze:

  No film zapowiada się nieźle :)
  bartosz.rompala napisał ostatnio u siebie Kto udziela pożyczki pozabankowe dla zadłużonych?

 4. ' ); ?>
  Ultra Hot pisze:

  Jedyny francuski film,który mi się podobał.Co więcej-ubawiłam się nawet. Ciekawy pomysł jak to babcie mogą sobie dorabiać do emeryturki ;) I te zabawne teksty…… :)
  Ultra Hot napisał ostatnio u siebie Faceci lepiej prowadzą samochody, a kobiety lepiej grają na automatach

Zostaw komentarz

Powiadom mnie o odpowiedziach
CommentLuv badge

Pamiętaj: Na mojej stronie działa system cachowania oraz filtr antyspamowy. Twój komentarz może się pojawić na stronie z pewnym opóźnieniem - cierpliwości.
Pod postami dyskutujemy tylko o ich stronie merytorycznej. Jeśli zauważycie jakiś błąd na stronie, zgłoś ten fakt za pomocą formularza. Avatary pochodzą z serwisu Gravatar.